Fotografia reporterska i street photo

Zapraszamy Was na wyjątkowy warsztat fotografii reporterskiej. Poznacie tajniki pracy fotoreportera, dowiecie się jak podchodzić z aparatem do ludzi, jakim sprzętem pracować i co jest najważniejsze w tym rodzaju fotografii. Poznacie historie i zdjęcia trójki świetnych polskich fotografów. Dowiecie się, czym się różni fotografia reporterska od fotografii ulicznej. Naszymi gośćmi, a Waszymi mentorami będą: Agata Grzybowska, Kuba Kamiński  i Przemek Wierzchowski. Serdecznie  zapraszamy!

Do kogo kierujemy warsztat?

Do wszystkich fotografujących, którzy posiadają choć podstawowe umiejętności obsługi swojego aparatu. Szczególnie polecamy ten warsztat osobom, które swoje poszukiwania twórcze skupiają wokół fotografii reporterskiej, street photo, dokumentu, fotoreportażu.

UWAGA: na pierwsze zajęcia prosimy przynieść do 20 wybranych fotografii. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykle/fotoreportaże w postaci odbitek lub jako pliki cyfrowe. Zdjęcia zostaną omówione przez każdego z naszych mistrzów.

Prowadzenie:

Kuba Kamiński

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od 2005 do 2012 roku fotograf dziennika „Rzeczpospolita” Od 2012 do 2019 fotograf  Polskiej Agencji Prasowej i European Photopress Agency. Obecnie fotograf agencji East News oraz współpracownik francuskiego dziennika Le Monde. Laureat m. in. konkursu NPPA Best of Photojournalism, China International Press Photography Contest, IPA Awards. Zwycięzca Grand Prix konkursu National Geographic oraz laureat nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i uczestnik World Press Photo Joop Swart Masterclass 2011. Swoje Reportaże realizował  m.in. w Europie, Azji, Afryce, USA i Ameryce Południowej. Dokumentował wojnę w Libii, Strefie Gazy, aneksję Krymu i wojnę na wschodzie Ukrainy. Autor osobistych historii fotograficznych: „Szeptuchy”, „Izba” oraz „Salaryman”

Agata Grzybowska

 

Fotografka, fotoreporterka, twórczyni video, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej. Współzałożycielka i członkini RATS Agency, ambasadorka Leica Camera Poland. Prowadzi zajęcia z historii fotoreportażu na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracowała dla Gazety Wyborczej.  Publikowała m.in. w Wysokich Obcasach, Dużym Formacie, Vogue Polska, Piśmie, Tygodniku Powszechnym, Newsweek Polska, Digital Camera Poland, Multimedia Gazeta, Bloomberg, i in. Laureatka Grand Prize BZ WBK Press Photo, Grand  Press Photo. Autorka albumu fotograficznego pt.: „9 Bram, z powrotem ani jednej”, nagrodzonego złotem w konkursie Tokyo International Foto Award 2018, srebrem w Moscow International Photo Awards 2018 i Grand Press Photo oraz w plebiscycie Fotopolis Digital Camera.

Przemek Wierzchowski

TAI_0144 (2)

Fotoreporter od ponad 30 lat, członek ZPAF. Pracował dla PAP, Życia Warszawy, Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej. Jego ulubione dziedziny to fotografia społeczna i fotografia sportowa. Fotografował m.in. Igrzyska Olimpijskie w Sydney i w Atenach, Paraolimpiadę w Londynie. W latach 80. i 90. rejestrował przemiany społeczno-polityczne w Polsce.  Laureat konkursów, m.in. BZWBK Press Photo, Polskiej Fotografii Prasowej, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, Konkursu Fotografii Profesjonalnej FUJIFILM.

Kwestie organizacyjne:

  • termin: 18-20. listopada oraz 27. listopada, 2020,

    termin anulowany, wkrótce podamy nową datę

  • zajęcia 18.00-21.00, w sumie 4 spotkania, 12 godzin zegarowych
  • miejsce: pracownia przy ul. Koziej 3/5 w Warszawie, zobacz szczegóły dojazdu
  • liczba uczestników: 6-10 osób

Szczegółowy harmonogram warsztatu:

18.11,  godz. 18.00-21.00 – spotkanie z Kubą Kamińskim

19.11,  godz. 18.00-21.00 – spotkanie z Agatą Grzybowską

20.11,  godz. 18.00-21.00 – spotkanie z Przemkiem Wierzchowskim

27.11,  godz. 18.00-21.00 – wspólne omówienie zdjęć wykonanych przez uczestników

Na zajęciach uczestnicy otrzymają od każdego z prowadzących zadanie fotograficzne do wykonania w ciągu tygodnia. Wykonane zdjęcia będą analizowane przez naszych gości na ostatnim spotkaniu.

Inwestycja:

750 zł,  a dla uczestników naszych wcześniejszych imprez zniżka 50 zł

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 350,00 zł na konto PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156 , najpóźniej tydzień po zgłoszeniu
W treści przelewu wpisz „fotografia reporterska”. Pozostałą część kwoty można wpłacić przelewem lub gotówką najpóźniej w pierwszym dniu warsztatu. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie na 7 dni przed jego rozpoczęciem nie zwracamy zaliczki.

Podczas warsztatów w pracowni kawa i herbata oraz przekąski gratis!

Rezerwacja miejsc:

prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego poniżej

Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymują:

  • pamiątkowy dyplom
  • 15% kartę rabatową na usługi fotograficzne w firmie Foto-Relax i Prolab w Warszawie
  • rabat na wybrane imprezy fotograficzne organizowane przez TAIDA, Taida Tarabuła

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu i do odwołania warsztatu. W przypadku odwołania warsztatu zwracamy uczestnikom wpłacone pieniądze. Zajęcia odbędą się, jeśli zbierze się grupa min. 6 osób.
Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, plenerów i kursów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła.

Zapisz się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *