Fotografia reporterska i street photo

Zapraszamy Was na wyjątkowy warsztat fotografii reporterskiej. Poznacie tajniki pracy fotoreportera, dowiecie się jak podchodzić z aparatem do ludzi, jakim sprzętem pracować i co jest najważniejsze w tym rodzaju fotografii. Poznacie historie i zdjęcia trójki świetnych polskich fotografów. Dowiecie się, czym się różni fotografia reporterska od fotografii ulicznej. Zobaczycie jak się tworzy dłuższe projekty i reportaże. Naszymi gośćmi, a Waszymi mentorami będą: Kuba Kamiński, Maciej Jeziorek  i Filip Błażejowski. Serdecznie zapraszamy!

Do kogo kierujemy warsztat?

Do wszystkich fotografujących, którzy posiadają choć podstawowe umiejętności obsługi swojego aparatu. Szczególnie polecamy ten warsztat osobom, które swoje poszukiwania twórcze skupiają wokół fotografii reporterskiej, street photo, dokumentu, fotoreportażu.

UWAGA: na pierwsze zajęcia prosimy przynieść max 5-10 wybranych fotografii. Mogą to być zdjęcia pojedyncze lub cykle/fotoreportaże w postaci odbitek lub jako pliki cyfrowe. Zdjęcia zostaną omówione przez każdego z naszych mistrzów.

Prowadzenie:

Kuba Kamiński

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od 2005 do 2012 roku fotograf dziennika „Rzeczpospolita” Od 2012 do 2019 fotograf  Polskiej Agencji Prasowej i European Photopress Agency. Obecnie fotograf agencji East News oraz współpracownik francuskiego dziennika Le Monde. Laureat m. in. konkursu NPPA Best of Photojournalism, China International Press Photography Contest, IPA Awards. Zwycięzca Grand Prix konkursu National Geographic oraz laureat nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i uczestnik World Press Photo Joop Swart Masterclass 2011. Swoje Reportaże realizował  m.in. w Europie, Azji, Afryce, USA i Ameryce Południowej. Dokumentował wojnę w Libii, Strefie Gazy, aneksję Krymu i wojnę na wschodzie Ukrainy. Autor osobistych historii fotograficznych: „Szeptuchy”, „Izba” oraz „Salaryman”

 

Maciej Jeziorek

 

Dokumentalista, fotograf, twórca książek, urodzony w 1973 w Warszawie.

Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”,  „Życie” i „Polska the Times”. W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów.

maciejjeziorek.pl

instagram: Maciej Jeziorek

 

Filip Błażejowski

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa UW i Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas. Fotoreporter i portrecista, pasjonat jazzu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  Związany jest z Polską Agencją Fotografów FORUM. Jego zdjęcia ukazywały się we wszystkich najważniejszych tytułach prasowych w kraju m.in: Newsweek, Polityka, Wprost, Forbes, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Tygodnik Powszechny, Tygodnik Solidarność.  Publikuje od lat w Jazz Forum – The European Jazz Magazine.  Współpracuje przy realizacji okładek i zdjęć do płyt z kultowej serii „Polish Jazz”. Laureat nagród i finalista BZWBK Press Foto, Stowarzyszenia Fotoreporterów, Grand Press Photo i World Jazz Photo.

Termin: 

25-27. maja (I część) oraz  8-10. czerwca, 2021 (II część)

Kwestie organizacyjne:

  • zajęcia odbywają się w godzinach 18.00-21.00, w sumie 6 spotkań, 18 godzin zegarowych
  • miejsce: pracownia przy ul. Koziej 3/5 w Warszawie, zobacz szczegóły dojazdu
  • liczba uczestników: 5-10 osób (max 12)
  • Podczas warsztatów w pracowni kawa i herbata oraz przekąski gratis!

Szczegółowy harmonogram warsztatu:

I część:

25.05  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z  Kubą Kamińskim

26.05,  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z Filipem Błażejowskim

27.05,  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z Maciejem Jeziorkiem

II część:

8.06  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z Kubą Kamińskim

9.06,  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z Filipem Błażejowskim

10.06,  godz. 18.00-21.00 – zajęcia z Maciejem Jeziorkiem

 

W I części warsztatów (25-27. maja)  uczestnicy otrzymają od każdego z prowadzących zadanie fotograficzne do przygotowania na II część.

Wykonane zdjęcia/projekty będą analizowane przez naszych gości na II części warsztatów (8-10. czerwca).

Pomiędzy I a II częścią mają Państwo 2 tygodnie czasu, w tym długi weekend czerwcowy, który będzie można przeznaczyć na realizację projektów.

Inwestycja:

1200 zł,  a dla uczestników naszych wcześniejszych imprez zniżka 100 zł

Rezerwacja miejsc:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dole strony

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 350,00 zł na konto PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156 , najpóźniej tydzień po zgłoszeniu. Pozostałą część kwoty można wpłacić przelewem lub gotówką najpóźniej w pierwszym dniu warsztatu. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie na 7 dni przed jego rozpoczęciem nie zwracamy zaliczki. W treści przelewu wpisz „fotografia reporterska”. Jeśli kupujesz warsztaty jako prezent, koniecznie wpisz w treści przelewu imię i nazwisko osoby obdarowanej!  

Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymują:

  • pamiątkowy dyplom
  • 15% kartę rabatową na usługi fotograficzne w firmie Foto-Relax i Prolab w Warszawie
  • rabat na wybrane imprezy fotograficzne organizowane przez TAIDA, Taida Tarabuła

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu i do odwołania warsztatu. W przypadku odwołania warsztatu zwracamy uczestnikom wpłacone pieniądze. Zajęcia odbędą się, jeśli zbierze się grupa min. 6 osób.
Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, plenerów i kursów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła.

Zapisz się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *