Plener Na Torach

Po udanej I edycji pleneru, zapraszamy Was na kolejną jego odsłonę.  Szczegóły poniżej:

Będzie to drugi z serii plenerów po Warszawie, jakie chcemy dla Was zorganizować w najbliższym czasie. Plener jest przeznaczony dla osób, które już fotografują, ale też dla każdego, kto chce się zaprzyjaźnić z aparatem fotograficznym, nawet tym, który ma  w swoim telefonie komórkowym… I oczywiście dla miłośników miejsc nieoczywistych, mało uczęszczanych i niemal całkiem zapomnianych. Może nieco wstydliwych, gdy zestawić je z nowoczesnością szkła i metalu, dumnych wieżowców zapatrzonych w warszawskie niebo.

Będziemy eksplorować dawne tereny kolejowe Warszawy, które ostatnio znikają w zawrotnym tempie, pochłaniane przez nowo powstające osiedla. Przygotujcie się na dużą dawkę historii, która wkrótce zostanie tylko wspomnieniem. Mamy jeszcze szansę ją zatrzymać na zdjęciach… Podczas pleneru będziemy Wam towarzyszyć i służyć radą w sprawach fotograficznych, postaramy się pokazać nieco prostych technik jak robić zdjęcia nie tylko dokumentalne…

Po plenerze będziecie mogli przesłać do nas najlepsze zdjęcia, jakie zrobicie. My wybierzemy z nich te, które uznamy za najlepsze z najlepszych i stworzymy z nich galerię na stronie taida.pl, którą ponadto udostępnimy na naszym firmowym FB.

Data i czas trwania:

 • plener: 27. listopada, 2022 (niedziela), godz. 10.00-13.00 – około 3 godziny
 • spotkanie poplenerowe: data do ustalenia, spotkanie on-line ok. 2 godziny w aplikacji Google Meet, podczas którego zostaną zaprezentowane i omówione wybrane zdjęcia uczestników. Uczestnicy pleneru otrzymają link do spotkania na adresy mailowe. Nie trzeba ściągać aplikacji na komputery, wystarczy otworzyć link w przeglądarce.

 Prowadzenie:

Taida Tarabuła

Przemek Wierzchowski

Inwestycja:

60 zł/osobę, a dla osób, które były u nas na dowolnym kursie lub warsztatach zniżka 10 zł

Płatne na miejscu gotówką lub przelewem na konto TAIDA, Taida Tarabuła, ul. Kozia 3/5, 00-070 Warszawa, PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156. W tytule wpłaty proszę wpisać „Plener na Torach”

Co ze sobą zabrać:

 • aparat fotograficzny lub telefon z aparatem,
 • można wziąć statyw (dla osób, które nie lubią wysokiego ISO),
 • ciepłe ubranie i wygodne buty,
 • dużo pozytywnej energii…

Miejsce zbiórki:

ul. Potrzebna, przystanek autobusowy 228, Wagonownia 01, Warszawa Szczęśliwice – TUTAJ link do miejsca spotkania na Google Maps.

Zdjęcia z pleneru:

Po plenerze będziemy czekali przez kilka dni na Wasze najlepsze fotografie. Z wybranych zdjęć stworzymy galerię na stronie taida.pl, którą udostępnimy na naszym firmowym FB.

 • Wysyłka zdjęć WYŁĄCZNIE przez WeTransfer na adres foto@taida.pl lub przez mojego prywatnego Messengera tj. do Taida Tarabuła na FB
 • Nie przyjmujemy zdjęć wysyłanych bezpośrednio na maila! Nie przyjmujemy zdjęć udostępnianych przez GOOGLE Disk, ani inne dyski wirtualne!
 • Na zdjęcia czekamy do 4. grudnia, 2022, do godz. 20.00.
 • Minimalny rozmiar zdjęcia – 1600 pikseli dłuższy bok.
 • Maksymalna liczba przesłanych zdjęć to 25 sztuk.
 • Zdjęcia mogą być poddane obróbce

Jak się zapisać:

Proszę wypełnić formularz poniżej. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuję się z Państwem  mailowo.

Tu możesz wpisać informacje dodatkowe: Czy już kiedyś u nas byłaś/byleś? Czy masz aparat lub może chcesz coś od nas wypożyczyć na czas pleneru?

Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła

Polityka prywatności

Kontakt:

Telefon: +48 691-945- 610 Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl