Urbex w Otwocku

To już czwarty urbeksowy plener! Tym razem zapraszamy Was do Otwocka. Szczegóły poniżej:

Będzie to czwarty z serii plenerów urbeksowych, jakie ostatnio dla Was organizujemy. Plener jest przeznaczony dla wszystkich osób, które już fotografują, ale też dla każdego, kto chce się zaprzyjaźnić z aparatem fotograficznym, nawet tym, który ma  w swoim telefonie komórkowym… I oczywiście dla miłośników miejsc nieoczywistych, naznaczonych ciekawą historią.

Będziemy eksplorować podwarszawski Otwock, opuszczony Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Zofiówkę, dalej dworek Bojary, stary kirkut, a być może jeszcze jedną tajemniczą miejscówkę…

Poniżej kilka zdjęć, które przybliżą Wam klimat tych miejsc…

              

Chcesz się zapisać? Przejdź do Formularza Zgłoszeniowego na dole strony!

Po plenerze będziecie mogli przesłać do nas najlepsze zdjęcia, jakie zrobicie. My wybierzemy z nich te, które uznamy za najlepsze z najlepszych i stworzymy z nich galerię na stronie taida.pl, którą ponadto udostępnimy na naszym firmowym FB.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia galerii z naszych poprzednich plenerów urbeksowych (wystarczy kliknąć w zdjęcia):

   

Data i czas trwania:

 • plener: 18. marca, 2023 (sobota), godz. 10.00-17.00 – około 6-7 godzin, zależnie od Waszych chęci…
 • spotkanie poplenerowe: data do ustalenia, spotkanie on-line ok. 1-2 godziny w aplikacji Google Meet, podczas którego zostaną zaprezentowane i omówione wybrane zdjęcia uczestników. Uczestnicy pleneru otrzymają link do spotkania na adresy mailowe. Nie trzeba ściągać aplikacji na komputery, wystarczy otworzyć link w przeglądarce.

 Prowadzenie:

Taida Tarabuła

Przemek Wierzchowski

Inwestycja:

120 zł/osobę, a dla osób, które były u nas na dowolnym kursie lub warsztatach zniżka 20 zł

Płatne na miejscu gotówką.

Co ze sobą zabrać:

 • aparat fotograficzny lub telefon z aparatem,
 • można wziąć statyw (dla osób, które nie lubią wysokiego ISO),
 • wygodne ubranie i obuwie, dostosowane do warunków pogodowych
 • dużo pozytywnej energii…

Miejsce i czas zbiórki:

Dworzec PKP w Otwocku

Dojazd:

Pociągiem ze stacji Warszawa Śródmieście lub samochodem we własnym zakresie. UWAGA: prosimy o zaznaczenie w zgłoszeniu, kto z Was dysponuje miejscem – miejscami w aucie i mógłby zabrać inne osoby z Dworca PKP w Otwocku i podwieźć je do miejsc, w których będziemy fotografować. A może wolicie od razu umówić się na wspólny przejazd z Warszawy? Dajcie znać, spróbujemy Wam pomóc w łączeniu osób z autami z osobami bez aut 🙂

Zdjęcia z pleneru:

Po plenerze będziemy czekali przez kilka dni na Wasze najlepsze fotografie. Z wybranych zdjęć stworzymy galerię na stronie taida.pl, którą udostępnimy na naszym firmowym FB.

 • Wysyłka zdjęć WYŁĄCZNIE przez WeTransfer na adres foto@taida.pl lub przez mojego prywatnego Messengera tj. do Taida Tarabuła na FB
 • Prosimy, starajcie się nie przysyłać zdjęć bezpośrednio na maila, ani przez GOOGLE Disk, ani inne dyski wirtualne!
 • Na zdjęcia czekamy do 24. marca, 2023, do północy.
 • Minimalny rozmiar zdjęcia – 1600 pikseli dłuższy bok.
 • Maksymalna liczba przesłanych zdjęć to 35 sztuk.
 • Zdjęcia mogą być poddane obróbce

Jak się zapisać:

Proszę wypełnić formularz poniżej. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuję się z Państwem  mailowo.

Tu możesz wpisać informacje dodatkowe: Czy już kiedyś u nas byłaś/byleś? Czy masz aparat lub może chcesz coś od nas wypożyczyć na czas pleneru?

Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła

Polityka prywatności

Kontakt:

Telefon: +48 691-945- 610 Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl