Kreatywne Warsztaty Fotografii w Wolimierzu 2022

To będzie u mnie jedyny warsztat wyjazdowy w tym roku. Spotkamy się ponownie w artystycznej wiosce Wolimierz na Dolnym Śląsku. Wolimierz to wioska wyjątkowa, gdzie wielość atrakcji, pięknych widoków, ruin, zamków i starych szachulcowych domów nie ma sobie równych… Będziemy poszukiwać swojego głosu w świecie fotografii, a w wolnych chwilach podziwiać widoki i robić zdjęcia 🙂 Nudy nie przewidujemy, bez względu na pogodę! Kto już kiedyś ze mną był na warsztatach wie, że każdy taki wyjazd ma zawsze inny motyw przewodni, za każdym razem inne są zadania i inne prezentacje o sztuce fotografii. Dzielę się za Wami tym, co sama nowego odnajduję, co uważam za ważne, mądre i piękne. Zapraszam Was w podróż fotograficzną do tego przepięknego zakątka Polski!

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich osób fotografujących, bez względu na umiejętności

Wskazane jest posiadanie aparatu cyfrowego (lustrzanki, kompaktu lub bezlusterkowca) z trybem manualnym. Jeśli jednak nie posiadasz własnego sprzętu fotograficznego, udostępnię Ci aparat cyfrowy (Canon, Nikon, Olympus) wraz z obiektywami – bez żadnych dodatkowych opłat.

W programie między innymi:

Plenery fotograficzne

Czarna Aleja w Pobiednej,   Zamek Czocha i Jez. Złotnickie, wizyta u Artystów w Stacji Wolimierz, możliwa też będzie wizyta w Szklanej Kuźni,  być może zajrzymy też do hodowli kóz lub hodowli owieczek w Wolimierzu 🙂 W przypadku ładnej pogody wybierzemy się też na wschód słońca, najpewniej w okolicach Gierczyna. A jeśli będzie czas i chęć, podjedziemy w okolice sennego miasteczka Wleń, gdzie można podziwiać zarówno zamek i Pałac Lenno, rzekę Bóbr, a także zaporę w Pilchowicach, przede wszystkim jednak widoki na panoramę Karkonoszy, a nawet stożki wulkaniczne z dawnych epok…

Projekt fotograficzny

Na początku warsztatów porozmawiamy i wybierzemy tematy indywidualnych (lub grupowych) projektów fotograficznych… Na zakończenie warsztatów skupimy się nad ostatecznym wyborem zdjęć do tych projektów

Opowieści o patrzeniu, widzeniu, dostrzeganiu i fotografii, a także o tym, dlaczego nam się podoba to, co się nam podoba 🙂

Podczas warsztatów będę chciała podzielić się z Wami wiedzą o tym, dlaczego nam się podoba co się nam podoba, dlaczego pewne rzeczy od razu dostrzegamy, a innych nie… Dowiecie się nieco o tym, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach sprzed milionów lat. Poza tym opowiem Wam o tym jak widzimy, a jak widzą nasze aparaty.

Spróbuję Was również zainspirować różnymi zdjęciami i współczesnymi projektami fotograficznymi. Porozmawiamy o tym, czy zdjęcia muszą być ładne, żeby były dobre. Mam nadzieję, że to Was zachęci i natchnie do tworzenia własnych, innych niż wszystkie inne, opowieści fotograficznych…

Fotografia w świetle fleszy

Na wypadek złej pogody, ale także w przypadku wybrania takiej formuły projektu, będzie dostępne małe studio fotograficzne na bazie lamp reporterskich.  Dla chętnych – krótki kurs obsługi!

Fotografia makro

Na warsztaty przywiozę sporo sprzętów fotograficznych do fotografii makro. Dla chętnych w niepogodę zrobimy trochę magicznych makro-eksperymentów 🙂

Konsultacje indywidualne

Jeśli tylko będziesz potrzebować porad technicznych odnośnie obsługi aparatu, zakupu sprzętu, stosowania różnych sztuczek, znajdę czas, by Ci pomóc w wolnych chwilach lub podczas plenerów

Omawianie zdjęć

Może tym razem nie co dzień, ale porozmawiamy też o Waszych zdjęciach wybieranych na tradycyjne wieczorne pokazy…

Prowadzenie:

Taida Tarabuła

Cena warsztatów:

900 zł

Dla uczestników naszych wcześniejszych imprez 100 zł zniżki

W cenie każdy uczestnik otrzymuje:

 • Uczestnictwo we wszystkich plenerach i zajęciach warsztatowych
 • Wieczorne omawianie zdjęć uczestników
 • Indywidualne konsultacje fotograficzne dla osób, które tego potrzebują
 • Utworzenie galerii zdjęć uczestników  na stronie taida.pl
 • Zestaw materiałów teoretycznych w postaci plików cyfrowych pdf
 • Użyczenie sprzętu fotograficznego (w razie braku własnego)
 • Pamiątkowy dyplom cyfrowy
 • Rabat na wybrane imprezy fotograficzne organizowane przez Taida.pl
 • Roczną Kartę Rabatową (15%) na usługi fotograficzne w firmie Foto- Relax w Warszawie

Koszty pobytu:

180-210 zł za osobę dziennie  (nocleg + śniadanie + obiadokolacja), tj. 900-1080 zł za cały pobyt (w zależności od liczby uczestników)

UWAGA! Ubezpieczenie uczestników, wejścia do obiektów, a także dojazd na miejsce oraz jeżdżenie po okolicy  płatne są we własnym zakresie!

Miejsce szkolenia i dojazd:

Dom Gościnny Przydębie w Wolimierzu – z Warszawy to 500 km, ale droga szybka i wygodna, bo aż do Legnicy wiedzie autostradą i drogami szybkiego ruchu. Czas dojazdu z Warszawy to ok. 5h.

UWAGA: Istnieje możliwość wspólnego wynajęcia busa dla 9 osób!!!

Kwestie organizacyjne:

Termin:

23-28. września, 2022 (piątek wieczór – środa po południu) 

 • zajęcia rozpoczynają się pokazem 23. września (piątek) o godz. 20:00 i kończą wcześniejszą obiadokolacją 28. września (środa)
 • miejsce: Dom Gościnny Przydębie w Wolimierzu na Dolnym Śląsku
 • liczba uczestników: 11-15 osób
 • co warto zabrać: wygodne ubranie i obuwie terenowe, coś przeciwdeszczowego, aparat fotograficzny, ładowarka i jeśli to możliwe zapasowe baterie do aparatu, statyw, czytnik kart, pen-drive, laptop (będziecie codziennie przeglądać swoje zdjęcia!), wszelkie zwariowane patenty na dziwne zdjęcia, zdjęcia makro, szklane kule, itp.

Rezerwacja miejsc:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dole strony. Warsztaty się odbędą przy minimalnej liczbie uczestników 11 osób.

Miejsce na plenerze rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 400,00 zł na konto PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156, najpóźniej tydzień po zgłoszeniu. W treści przelewu wpisz „Wolimierz”. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach na 14 dni przed jego rozpoczęciem zaliczki nie zwracamy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu i do odwołania warsztatów. W przypadku odwołania warsztatów zwracamy uczestnikom wpłacone pieniądze.
Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła.

Telefon+48 691-945- 610 Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl

Zapisz się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *