Filip Błażejowski

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas. Zajmuje się szeroko pojętą fotografią społeczno-polityczną i kulturalną. Portrecista. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  Najdłużej związany jest z Polską Agencją Fotografów FORUM. Jego zdjęcia ukazywały się we wszystkich najważniejszych tytułach prasowych w kraju m.in: Newsweek, Polityka, Wprost, Forbes, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Tygodnik Powszechny, Tygodnik Solidarność.

Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureat nagród: BZWBK Press Foto, Stowarzyszenia Fotoreporterów (nominowany do tytułu Fotoreporter Roku 2017). Finalista Grand Press Photo i World Jazz Photo. Realizował swoje reportaże w wielu  wielu krajach Europy. Dokumentował exodus uchodźców na tzw. szlaku bałkańskim. Realizował projekty w Chinach i Indiach.

Pasjonat jazzu. Od lat publikuje w Jazz Forum – The European Jazz Magazine. Współpracował z Warner Music Poland przy realizacji okładek i zdjęć do płyt z kultowej serii „Polish Jazz”.

 

www.filipblazejowski.com

Instagram Filip Błażejowski

FB Filip Błażejowski – Fotograf