O nas

Firma TAIDA działa od 2008r. Prowadzimy liczne szkolenia z różnych działów fotografii, wykonujemy także różne zlecenia fotograficzne – od sesji portretowych ludzi i zwierzaków domowych, po fotografię biznesową, wizerunkową, produktową, okolicznościową, eventową, dokumentalną i niemal każdą inną.

Jeśli chcesz przyjść do nas  na szkolenie pamiętaj, że u nas nie będzie wzorów, definicji, czy skomplikowanych schematów. Nie trzeba zbudować komputera, by się nim sprawnie posługiwać. Nie będziemy też prowadzić rozważań nad wyższością śrubki w Canonie nad śrubką w Nikonie, Sony, czy Fuji. Jeśli zajmuje Cię rozdzielczość matrycy, perfekcyjna ostrość na brzegu kadru, czy systemy stabilizacji, to możemy się nie zrozumieć…  Podobnie, jeśli jesteś orędownikiem/orędowniczką bajkowych stylizacji księżniczek z porcelanową skórą, w otoczeniu płatków róż lub sztucznego śniegu… No cóż, nie znosimy kiczu… Wierzymy święcie, że technika, programy graficzne i AI mają wspierać kreatywność fotografa, a nie ją zastępować.


A oto nasza ekipa, wraz ze wszystkimi osobami, które się u nas pojawiły gościnnie w kilkunastoletniej historii:

Taida Tarabuła

Właścicielka firmy, fotografka i nauczycielka akademicka; Kobieta prawdziwa, szalona i czuła, znająca swoją wartość i empatyczna… W firmie organizuje wszelkie wydarzenia, prowadzi kursy podstawowe, fotografię psów, warsztaty fotografii kreatywnej, plenery, i in. Wciąż wymyśla coś nowego, stale się dokształca. Kocha ludzi i chyba z wzajemnością…

 

 


 Przemek Wierzchowski

Fotoreporter prasowy, pedagog, współtwórca firmy TAIDA. Obecnie młody, dobrze się zapowiadający emeryt 😉 Kreatywny, otwarty na ludzi, komunikatywny, niezwykły w swej umiejętności „oswajania” obcych osób. Po kilku latach przerwy w firmie, prowadzi warsztaty fotografii reporterskiej, plenery urbex i street-photo, jako pedagog pomaga też w prowadzeniu warsztatów dla młodzieży.


 Flip Błażejowski


Fotoreporter i portrecista, pasjonat jazzu, mistrz ciętej riposty i czarnego humoru. Głęboko mądry i wrażliwy człowiek, świetny i odpowiedzialny dydaktyk. W firmie prowadzi warsztaty fotografii portretowej oraz fotografii reporterskiej, a wkrótce także fotografii koncertowej…

 


Michał Mutor

To mistrz świata w dziedzinie oświetlenia studyjnego i oświetlenia w ogóle. Swą karierę zawodową jako fotograf rozpoczął w 1991 r, gdy trafił do Wydawnictwa Agora, gdzie spędził 20 lat. Obecnie działa jako freelancer. Najbliżej mu do fotografii portretowej, studyjnej i fotografii wnętrz. Jego zdjęcia od lat ukazują się w topowych tytułach takich jak Gazeta Wyborcza, Duży Format, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Extra, Newsweek, Zwierciadło, National Geographic, Twój Styl, Pani, Uroda, Elle Decoration, My Company, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Dom i Wnętrze, Cztery Kąty, Logo, Avanti… Michał jest też autorem wielu plakatów filmowych, okładek książek i płyt, a także sesji zdjęciowych znanych osób ze świata filmu, literatury, polityki i in. Cechuje go nie tylko perfekcyjny warsztat, ale i olbrzymia kreatywność. Michał, zanim jeszcze weźmie aparat do ręki, już widzi wszelkie światła, cienie, wie, co ukryć, a co rozświetlić i w jaki sposób to zrobić.  Wystarczy spojrzeć na jego zdjęcia…

www.michalmutror.com
FB Michał Mutor Fotografia
Instagram Michał Mutor 


 Maciek Jeziorek

Fotograf i fotoedytor, twórca książek fotograficznych, związany z NAPO Images. Pasjonat fotografii ambitnej, erudyta, mistrz wielowątkowych dygresji. W firmie prowadzi warsztaty z fotoedycji oraz z fotografii reporterskiej i dokumentalnej.

 

 

 


Ewa Meissner

Fotografka, ambasadorka Fujifilm Polska, dokumentalistka, fotoedytorka i kuratorka wystaw, współzałożycielka Agencji NAPO Images. Serdeczna, delikatna, kobieca, a przy tym wspierająca, wnikliwa i drobiazgowa. W firmie prowadzi warsztaty z fotoedycji.

 

 

 


Kuba Kamiński

Absolwent łódzkiej Filmówki, fotoreporter i filmowiec. Mimo wciąż młodego wieku, jest posiadaczem długiego CV i wielu doświadczeń zawodowych tak w Polsce, jak i za granicą. Ma świetny kontakt z ludźmi, umie ciekawie opowiadać o swojej pracy, ma też dar nauczania innych. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej. Chwilowo w wojażach wojenno-politycznych…

Instagram

 

 


Chris Niedenthal

Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać… Legenda polskiej fotografii prasowej, człowiek, który z miłości do Polski zamieszkał w niej na stałe w latach 70. i od tego czasu dokumentuje jej przemiany polityczne i społeczne. Jego skromność i prostolinijność jest równie legendarna, jak i jego zdjęcia. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej.

 


Tomek Sikora

Mistrz nad Mistrzami, Artysta Absolutny, Genialny Mag i Kreator, postać nietuzinkowa – tyleż nieziemska, co zwyczajnie ludzka, sympatyczna i obdarowana niezwykłym poczuciem humoru. A przy tym Twórca niebanalny, który od lat wymyśla się wciąż od nowa i wciąż zaskakuje świat  umiejętnością porzucania swych twórczych kolein na rzecz nowatorskich idei.

U nas gościł z Warsztatami Portretu „Opowieść o Człowieku”. No cóż, mamy nadzieję na więcej…

 

 


Czarek Sokołowski

Uznany fotoreporter Associated Press, od lat dokumentuje polską i środkowoeuropejską rzeczywistość, jedyny zdobywca Nagrody Pulitzera wśród polskich fotografów. Koleżeński, uczynny, skromny. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej.

 

 

 


 Adam Nurkiewicz

Fotograf sportowy, freelancer. Najbardziej kolorowa postać polskiej, a może i światowej, fotografii 🙂 Stylówka nie do podrobienia i nie do pomylenia. Zawsze uśmiechnięty i przyjacielski, i niezwykle otwarty na ludzi. W firmie prowadził warsztaty fotografii sportowej (wraz z Przemkiem Wierzchowskim) oraz fotografii ruchu.

 

 


Magda Szutarska

Psycholożka ze skłonnością do fotografii, która ją relaksuje. Jeszcze bardziej pasjonuje ją pomaganie ludziom w potrzebie, również dzieciom po traumatycznych przeżyciach. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i terapeutyczne w Wielkopolsce. Wspólnie prowadzimy warsztaty fotograficzno-psychologiczne, a czasem psychologiczno-fotograficzne 😉 Nasze szkolenia, które mają w nazwie DUSZĘ, mają w zamyśle sprawić, byśmy lepiej rozumieli i siebie, i to, co i dlaczego nam się podoba, a także jak postrzegamy siebie i innych ludzi i jak to wyrazić za pomocą fotografii.

Pracownia psychologiczna

 


Zbyszek Furman

Kiedyś fotoreporter, fotograf reklamowy i modowy, szef działu foto we „Wprost”, fotograf w Muzeum Powstania Warszawskiego, członek ZPAF i ZAiKS.  Dziś już na emeryturze. Mistrz portretu w czerni i bieli, w tym cyklu „Męskie rozmowy”. Pogodna natura i dystans do siebie, co często widać w jego autoportretach. W firmie prowadzi raz na jakiś czas warsztaty kreatywnego portretu studyjnego. Wywiad w FotokurierzeArtykuł w Fotoplus.pl

 

 


Mirosław Stępniak

 Fotograf na emeryturze, członek ZPAF, autor albumu „Narodziny”, a u nas – niezastąpiony model podczas warsztatów portretu ze Zbyszkiem Furmanem. Nie znamy lepszych!

 

 

 


Piotr Molęcki

Fotoreporter East News, przez kilka lat fotograf Prezydenta Komorowskiego. W firmie poprowadził warsztaty fotografii reporterskiej dla pracowników MSZ.

 

 

 


Piotr Andrews

Fotoreporter wojenny związany przez lata z Agencją Reuters. Nominowany do nagrody Pulitzera za zdjęcie z Sarajewa podczas konfliktu w byłej Jugosławii. Postać szczególna, człowiek o wielkiej mądrości, opanowany, rozsądny, świetny fotograf. Żal, że zniknął z fotografii i z naszego kraju…

W firmie poprowadził warsztaty fotografii reporterskiej.

piotrandrewsphotography.com


Krzysztof Miller

 Bodaj najbardziej znany polski fotograf wojenny. W młodości mistrz skoków do wody, później fotoreporter, związany z Gazetą Wyborczą od początku jej istnienia. Autor książki autobiograficznej „Trzynaście wojen i jedna”. Ta ostatnia go w końcu pokonała i Krzyśka nie ma już wśród nas… Mieliśmy szczęście go znać. Poprowadził u nas kilkakrotnie warsztaty fotografii prasowej, w tym dla oficerów prasowych w MON. To było dawno, dawno temu….

 

 


Andrzej Daniluk

 Mistrz świata w dziedzinie digitalizacji dzieł sztuki i zbiorów muzealnych. Perfekcjonista w każdym calu. U nas prowadzi czasem zajęcia z Lightrooma i Photoshopa

 

 

 


Monika Szewczyk-Wittek

 Kuratorka, dziennikarka, fotoedytorka, autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”, współtwórczyni projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kobieta – intelektualistka o nieprzeciętnie dużej wiedzy na temat sztuki fotografii. Jej umiejętności wyrażania się w mowie i piśmie oraz  popularyzowania ambitnej fotografii nie mają sobie równych na naszym polskim podwórku. Kilkakrotnie gościła u nas na zajęciach z fotoedycji.

 

 

 

 


Robert Dejtrowski

Fotograf przyrody, nauczyciel fotografii w Pałacu Młodzieży. Mieliśmy okazję poprowadzić wspólnie warsztaty fotografii przyrody.

Robert Dejtrowski

 

 

 

 


 Olimpia Kuźniewska

 Behawiorystka, od lat prowadzi dom tymczasowy dla kudłaczy w potrzebie i hotelik dla zwierząt, współpracuje z fundacjami i schroniskami, gdzie pracuje od lat z najtrudniejszymi przypadkami straumatyzowanych czworonogów. Skarbnica wiedzy, poliglotka w świecie zwierzaków, jeśli nie wiesz, co Twój pies, kot, czy królik chce ci zakomunikować, to Oli Ci wszystko w mig przetłumaczy 🙂 Razem prowadziłyśmy przez kilka lat warsztaty fotografii psów i komunikacji z psami.

 


Anna Cieślak

 Psycholożka, miłośniczka psów, miałyśmy okazję współpracować przy sesjach fotograficznych zwierzaków, warsztatach fotografii psów. Ania była też wielokrotnie świetną modelką w licznych warsztatach portretowych. No cóż, nasze drogi się rozeszły…

 

 

 


Dominik Pisarek

Niegdyś fotoreporter w Życiu Warszawy i Fotorzepie, potem pasjonat fotografii portretowej, głównie pięknych kobiet. Dziś zawodowo odszedł daleko od fotografii, jednak wciąż lubi odpoczywać z aparatem w dłoniach… Niedawno przestawił się na fotografowanie przyrody, głównie ptaków. Przez kilka ładnych lat mieliśmy okazję współpracować. Dominik prowadził u nas warsztaty fotografii studyjnej.

Instagram