O nas

Firma TAIDA narodziła się oficjalnie 1. października, 2008r.  Do zbudowania tej mikro-szkoły fotografii zachęcił mnie wieloletni przyjaciel (i przez chwilę mąż), Przemek Wierzchowski. Z nim też pracowaliśmy wspólnie przez 8 lat, tworząc i prowadząc różne kursy, warsztaty oraz plenery tak w Polsce, jak i za granicą (m.in. na Kubie, w Danii, Rumunii, czy Albanii). Często zapraszam do współpracy wiele innych osób – są to najczęściej wyborni fotografowie – zakręceni artyści, pasjonaci, którzy żyją swoimi twórczymi ideami.  Bywają wśród gości osoby z innych branż – psycholodzy, czy behawioryści zwierząt i oczywiście modelki i modele.

Prowadzimy kursy fotografii od zupełnych podstaw, a także warsztaty i plenery o różnorodnej tematyce: od przyrody, fotografii psów, sportu, makrofotografii, przez portret, studio, reporterkę, street-photo, urbex, dokument, do fotoedycji, i pracy z programami do obróbki zdjęć. W naszej OFERCIE znajdziecie szkolenia zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży, kursy indywidualne i grupowe, szkolenia dla osób prywatnych i firm. Można się także z nami umówić na SESJE PORTRETOWE, zarówno ludzi jak i zwierząt domowych. Wystawiamy też imienne  VOUCHERY na dowolne szkolenia i sesje portretowe.


Jeśli chcesz się do nas zapisać pamiętaj, że u nas nie będzie wzorów, definicji, czy skomplikowanych schematów. Nie trzeba zbudować komputera, by się nim sprawnie posługiwać. Nie będziemy też prowadzić rozważań nad wyższością śrubki w Canonie nad śrubką w Nikonie. Jeśli zajmuje Cię raczej rozdzielczość matrycy, perfekcyjna ostrość na brzegu kadru, czy systemy stabilizacji, to możemy się nie zrozumieć…  Podobnie będzie, jeśli jesteś orędownikiem/orędowniczką bajkowych stylizacji księżniczek z nadmiarem porcelanowej skóry, spadających piórek, płatków róż lub sztucznego śniegu… Wierzymy święcie, że technika i programy graficzne mają wspierać kreatywność, a nie ją zastępować. Aparat to pędzel, a nie laserowa broń. A jeśli to drugie, to tylko w kontekście emocjonalnej siły rażenia…


A oto nasza ekipa, wraz ze wszystkimi osobami, które się u nas pojawiły w kilkunastoletniej historii:

Taida Tarabuła

Właścicielka firmy, fotografka i nauczycielka akademicka; W firmie organizuje wszelkie wydarzenia, prowadzi kursy podstawowe, fotografię psów, warsztaty fotografii kreatywnej, plenery, i in. Ciągle wymyśla coś nowego, stale się dokształca. Lubi ludzi i chyba z wzajemnością…


 Przemek Wierzchowski

Fotoreporter prasowy, pedagog, współtwórca firmy TAIDA. Otwarty na ludzi, komunikatywny, niezwykły w swej umiejętności „oswajania” obcych osób na ulicy. Po kilku latach przerwy w firmie, prowadzi warsztaty fotografii reporterskiej, plenery urbex i street-photo, jako pedagog, pomaga też w prowadzeniu warsztatów dla młodzieży.


 Flip Błażejowski

Fotoreporter i portrecista, pasjonat jazzu, mistrz ciętej riposty i czarnego humoru. Głęboko mądry i wrażliwy człowiek, świetny dydaktyk. W firmie prowadzi warsztaty fotografii portretowej oraz warsztaty fotografii reporterskiej.


Michał Dyjuk

 Zdecydowanie młodsza generacja. Fotoreporter Associated Press, zdolny i ambitny. Zaczynamy współpracę 🙂


Maciek Jeziorek

Fotograf i fotoedytor, twórca książek fotograficznych, związany z NAPO Images. Pasjonat fotografii ambitnej, erudyta, mistrz wielowątkowych dygresji. W firmie prowadzi warsztaty z fotoedycji oraz z fotografii reporterskiej i dokumentalnej


Ewa Meissner

Fotografka, ambasadorka Fujifilm Polska, dokumentalistka, fotoedytorka i kuratorka wystaw, współzałożycielka Agencji NAPO Images. Serdeczna, delikatna, kobieca, a jednocześnie wnikliwa i drobiazgowa. W firmie prowadzi warsztaty z fotoedycji.


Kuba Kamiński

Absolwent łódzkiej Filmówki, fotoreporter i filmowiec. Mimo wciąż młodego wieku, jest posiadaczem długiego CV i wielu doświadczeń zawodowych tak w Polsce, jak i za granicą. Ma świetny kontakt z ludźmi, umie ciekawie opowiadać o swojej pracy, ma też dar nauczania innych. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej.

Instagram


Chris Niedenthal

Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać… Legenda polskiej fotografii prasowej, człowiek, który z miłości do Polski zamieszkał w niej na stałe w latach 70. i od tego czasu dokumentuje jej przemiany polityczne i społeczne. Jego skromność i prostolinijność jest równie legendarna, jak i jego zdjęcia. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej.


Czarek Sokołowski

Uznany fotoreporter Associated Press, od lat dokumentuje polską i środkowoeuropejską rzeczywistość, jedyny zdobywca Nagrody Pulitzera wśród polskich fotografów. Koleżeński, uczynny, skromny. W firmie prowadził warsztaty fotografii reporterskiej.


 Adam Nurkiewicz

Fotograf sportowy, freelancer. Najbardziej kolorowa postać polskiej, a może i światowej, fotografii 🙂 Stylówka nie do podrobienia i nie do pomylenia. Zawsze uśmiechnięty i przyjacielski, i niezwykle otwarty na ludzi. W firmie prowadził warsztaty fotografii sportowej (wraz z Przemkiem Wierzchowskim) oraz fotografii ruchu.


Magda Szutarska

Psycholożka ze skłonnością do fotografii, która ją relaksuje. Jeszcze bardziej pasjonuje ją pomaganie ludziom w potrzebie, również dzieciom po traumatycznych przeżyciach. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i terapeutyczne w Wielkopolsce. Wspólnie prowadzimy czasem warsztaty fotograficzno-psychologiczne, które mają na celu lepsze zrozumienie tego, co się nam podoba i dlaczego, jak postrzegamy siebie i innych ludzi, jak to możemy lepiej wyrazić za pomocą obrazów.

Pracownia psychologiczna


Piotr Molęcki

Fotoreporter East News, przez kilka lat fotograf Prezydenta Komorowskiego. W firmie poprowadził warsztaty fotografii reporterskiej dla pracowników MSZ.


Piotr Andrews

Fotoreporter wojenny związany przez lata z Agencją Reuters. Nominowany do nagrody Pulitzera za zdjęcie z Sarajewa podczas konfliktu w byłej Jugosławii. Postać szczególna, człowiek o wielkiej mądrości, opanowany, rozsądny, świetny fotograf. Żal, że zniknął z fotografii i z naszego kraju…

W firmie poprowadził warsztaty fotografii reporterskiej.

piotrandrewsphotography.com


Krzysztof Miller

 Bodaj najbardziej znany polski fotograf wojenny. W młodości mistrz skoków do wody, później fotoreporter, związany z Gazetą Wyborczą od początku jej istnienia. Autor książki autobiograficznej „Trzynaście wojen i jedna”. Ta ostatnia go w końcu pokonała i Krzyśka nie ma już wśród nas… Mieliśmy szczęście go znać. Poprowadził u nas kilkakrotnie warsztaty fotografii prasowej, w tym dla oficerów prasowych w MON. To było dawno, dawno temu….


Zbyszek Furman

Kiedyś fotoreporter, fotograf reklamowy i modowy, szef działu foto we „Wprost”, fotograf w Muzeum Powstania Warszawskiego, członek ZPAF i ZAiKS.  Dziś już na emeryturze. Mistrz portretu w czerni i bieli, w tym cyklu „Męskie rozmowy”. Pogodna natura i dystans do siebie, co często widać na jego autoportretach. W firmie prowadzi raz na jakiś czas warsztaty kreatywnego portretu studyjnego. Wywiad w FotokurierzeArtykuł w Fotoplus.pl


Andrzej Daniluk

 Mistrz świata w dziedzinie digitalizacji dzieł sztuki i zbiorów muzealnych. Perfekcjonista w każdym calu. U nas prowadzi czasem zajęcia z Lightrooma i Photoshopa

 


Monika Szewczyk-Wittek

 Kuratorka, dziennikarka, fotoedytorka, autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”, współtwórczyni projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kobieta – intelektualistka o nieprzeciętnie dużej wiedzy na temat sztuki fotografii. Jej umiejętności wyrażania się w mowie i piśmie oraz  popularyzowania ambitnej fotografii nie mają sobie równych na naszym polskim podwórku. Kilkakrotnie gościła u nas na zajęciach z fotoedycji.


Robert Dejtrowski

Fotograf przyrody, nauczyciel fotografii w Pałacu Młodzieży. Mieliśmy okazję poprowadzić wspólnie warsztaty fotografii przyrody.

Robert Dejtrowski


 Olimpia Kuźniewska

 Behawiorystka, od lat prowadzi dom tymczasowy dla kudłaczy w potrzebie i hotelik dla zwierząt, współpracuje z fundacjami i schroniskami, gdzie pracuje od lat z najtrudniejszymi przypadkami straumatyzowanych czworonogów. Skarbnica wiedzy, poliglotka w świecie zwierzaków, jeśli nie wiesz, co Twój pies, kot, czy królik chce ci zakomunikować, to Oli Ci wszystko w mig przetłumaczy 🙂 Razem prowadziłyśmy przez kilka lat warsztaty fotografii psów i komunikacji z psami.

 


Anna Cieślak

 Psycholożka, miłośniczka psów, miałyśmy okazję współpracować przy sesjach fotograficznych zwierzaków, warsztatach fotografii psów. Ania była też wielokrotnie świetną modelką w licznych warsztatach portretowych.


Dominik Pisarek

Niegdyś fotoreporter w Życiu Warszawy i Fotorzepie, potem pasjonat fotografii portretowej, głównie pięknych kobiet. Dziś zawodowo odszedł daleko od fotografii, jednak wciąż lubi odpoczywać z aparatem w dłoniach… Niedawno przestawił się na fotografowanie przyrody, głównie ptaków. Przez kilka ładnych lat mieliśmy okazję współpracować. Dominik prowadził u nas warsztaty fotografii studyjnej.

Instagram


Mirosław Stępniak

 Fotograf na emeryturze, członek ZPAF, autor albumu „Narodziny”, a u nas – niezastąpiony model podczas warsztatów portretu ze Zbyszkiem Furmanem. Nie znamy lepszych!

Już wkrótce pojawią się tutaj kolejne nazwiska 🙂