Fotografia z Duszą – Warsztaty Kreatywne

Zapraszam Was na jedyny w tym roku kilkudniowy warsztat wyjazdowy. Tym razem będzie to warsztat nieco inny. Poprowadzimy go we dwie – jedna z nas będzie Waszą przewodniczką po świecie fotograficznego widzenia, a druga – po Waszym wewnętrznym świecie emocji…  Zapraszamy Was w podróż po uczuciach, symbolach, wyobraźni i kreacji… W podróży tej będziecie się uczyć, jak rozpoznawać i nazywać to, co Wam w duszy gra i jak to przekładać na język wizualny.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich osób fotografujących, bez względu na umiejętności. Nie trzeba mieć własnego aparatu. Wystarczy zwykły smartfon. Jeśli jednak chcesz, udostępnię Ci aparat cyfrowy wraz z obiektywami – bez żadnych dodatkowych opłat.

W programie:

Główną osią tych warsztatów jest próba łączenia tego co czujemy z tym, co wyrażamy za pomocą fotografii. Jeśli wolisz, możemy pomówić o tym, jaką masz duszę tudzież osobowość i jak ona wygląda na zdjęciach 😉
Będziemy pracować tak pojedynczo, jak i w grupie, czasem rozmawiając, czasem  rysując, czy tworząc kolaże, ale przede wszystkim – fotografując. Będziemy opowiadać obrazami o sobie, o innych, o relacjach, o wspomnieniach i marzeniach. Spróbujemy przetłumaczyć różne uczucia na symbole wizualne. Będziemy rozwijać kreatywność tak tworząc, jak i odczytując fotograficzne znaki. Będzie tu miejsce i na portret, i na autoportret, na zwariowane zabawy aparatem, które dadzą Wam konkretne narzędzia do głębszej obserwacji i bardziej świadomego niż dotychczas nazywania i przedstawiania świata. Będą dyskusje o barwach, ostrości, kontrastach, liniach, a nawet dźwiękach i rytmach, o ich znaczeniach i oddziaływaniu. Wszystko po to, byście mogli poszerzyć  swój osobisty słownik wizualny, ale i lepiej umieli nazywać to, co zauważacie w sobie, w drugim człowieku i w otaczającym nas świecie.
Zaufajcie nam, nie będziemy Was trzymać na kozetkach, ani poddawać elektrowstrząsom. Nie będzie psychoanalizy ani psychoterapii. Będzie za to radosna twórcza praca nad wyrażaniem za pomocą obrazu tego, co najbardziej chcemy wyrazić.  Oto, czego możecie oczekiwać:
 • Co i dlaczego zwykle nam się podoba, a co nie?  
 • Czy zdjęcie musi być ładne i nienaganne technicznie?
 • Różnica pomiędzy obiektem a tematem fotograficznym
 • O czym nam mówią zdjęcia? Jak powiedzieć prawdę, a jak skłamać za pomocą zdjęć?
 • Przykładowe fotografie różnych autorów jako inspiracja
 • Tłumaczenie emocji i relacji na symbole wizualne
 • Zadania na patrzenie, dostrzeganie i budowanie obrazów fotograficznych
 • Portret i autoportret
 • Przyroda, dużo przyrody, wycieczki po okolicznych lasach, łąkach i nad jeziorami
 • Rozmowy w grupie i z samym sobą
 • Konsultacje indywidualne
 • Omawianie zdjęć uczestników

Prowadzenie:

Taida Tarabuła – Fotografia i Magda Szutarska – Psychologia

      

Termin:

21-26. września, 2022 (czwartek wieczór – wtorek wczesne popołudnie)

zajęcia rozpoczynają się pokazem 21. września (czwartek) ok. godz. 20:00 i kończą 26. września (we wtorek) ok 13.00

Miejsce:

Zaciszna Chatka   na Mazurach, koło Szczytna

Liczba uczestników:

6-10 osób

Co warto zabrać:

 • wygodne ubranie i obuwie terenowe, coś przeciwdeszczowego,
 • aparat fotograficzny, ładowarka i jeśli to możliwe zapasowe baterie do aparatu, statyw, czytnik kart, pen-drive, laptop (do pracy nad zdjęciami!),
 • wszelkie zwariowane patenty na dziwne zdjęcia, zdjęcia makro, szklane kule, itp.
 • zeszyty lub notatniki, mogą być kredki:)
 • Bardzo prosimy, byście ze sobą przywieźli max 20-25 zdjęć Waszego autorstwa, które najbardziej lubicie (nie chodzi o najlepsze technicznie zdjęcia, ale te, z którymi jesteście bardzo związani emocjonalnie) najlepiej na pen-drive. Będzie wspaniale jeśli przywieziecie też ok. 20-25 zdjęć innych fotografów, zdjęć, które są dla Was z jakiegoś powodu bardzo, bardzo ważne

Cena warsztatów:

1000 zł

Dla uczestników naszych wcześniejszych imprez 100 zł zniżki

W cenie każdy uczestnik otrzymuje:

 • Uczestnictwo we wszystkich zajęciach warsztatowych
 • Omówienie zdjęć uczestników i wybór najciekawszych prac
 • Indywidualne konsultacje fotograficzne dla osób, które tego potrzebują
 • Użyczenie sprzętu fotograficznego (w razie braku własnego)
 • Pamiątkowy dyplom cyfrowy
 • Rabat na wybrane imprezy fotograficzne organizowane przez Taida.pl
 • Roczną Kartę Rabatową (15%) na usługi fotograficzne w firmie Foto- Relax w Warszawie

Koszty pobytu:

170-190 zł za osobę dziennie (w tym nocleg + śniadanie + obiadokolacja), tj. ok. 800-950 zł za cały pobyt (w zależności od liczby uczestników i zajmowanych pokoi).

UWAGA! Ubezpieczenie uczestników, a także dojazd na miejsce oraz jeżdżenie po okolicy  płatne są we własnym zakresie! Zwykle pomagamy powiązać osoby, które mają samochody z osobami, które potrzebują podwózki.

Kwestie organizacyjne:

Zaciszna Chatka  mieści się w okolicach Marksewa k/Szczytna. Z Warszawy to ok 200 km, a czas dojazdu samochodem  to ok. 3h. Ostatni kilometr jedzie się drogą leśną.

Dom stoi na dużej polanie otoczonej lasem. Jeśli ktoś chciałby mieszkać w pokoju sam, nie będzie to łatwe, ponieważ w domu jest tylko pięć pokoi. Są one jednak duże i większość ma antresole z łóżkami, co daje sporo prywatności. Pokoje są zgrzebne, ale kolorowe, z drewnianą starą podłogą. W każdym pokoju jest niewielka łazienka z WC. Pokoje znajdują się na piętrze, a na parterze jest ogólna sala, gdzie będziemy jeść posiłki i spotykać się na rozmowy i oglądanie zdjęć.  Do dyspozycji mamy lodówkę, czajnik elektryczny i kuchenkę elektryczną,  talerzyki, kubeczki i sztućce, gdyby ktoś miał chęć sobie coś dodatkowo upichcić. Okolica jest niezwykle cicha, praktycznie bezludna, jest bardzo kameralnie. We wrześniu będą pewnie ryczały jelenie, które chętnie podchodzą niemal pod sam dom. Okoliczne lasy są pełne grzybów. Do najbliższego jeziora spacerkiem przez las można dojść w pół godziny. Również nad jeziorem nie ma turystów, za to większość brzegów porośnięta jest lasem. Jest zwykle pusto, cicho i spokojnie. Jeśli ktoś zechce, nasze gospodynie parają się również astrologią i tarotem, można się z nimi umówić na spotkanie, być może nawet podczas pobytu 🙂  UWAGA: prosimy zabrać własne ręczniki!

Rezerwacja miejsc:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dole strony. Warsztaty się odbędą przy minimalnej liczbie uczestników 6 osób.

Miejsce na plenerze rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 500,00 zł na konto PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156, najpóźniej tydzień po zgłoszeniu. W treści przelewu wpisz „Warsztaty z duszą”. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach na 7 dni przed jego rozpoczęciem zaliczki nie zwracamy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu i do odwołania warsztatów. W przypadku odwołania warsztatów zwracamy uczestnikom wpłacone pieniądze.

Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła.

Telefon+48 691-945- 610 Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl

Zapisz się:

Napisz koniecznie, jeśli masz jakieś specjalne wymagania np. odnośnie diety, pokoju, itp. W miarę możliwości postaramy się spełnić Twoje prośby...