Spacer po Fortach Bema

Zapraszamy Was na kolejny plener. Dni są krótkie, więc wybierzemy się niedaleko, bo tylko na Bemowo. Pogoda idealna: szaro-bura z białą posypką tu i tam, w sam raz na dość wisielcze klimaty urbeksowe.

Będzie to kolejny z serii plenerów urbeksowych, jakie dla Was czasem organizujemy. Plener jest przeznaczony dla wszystkich osób, które już fotografują, ale też dla każdego, kto chce się zaprzyjaźnić z aparatem fotograficznym, nawet tym, który ma  w swoim telefonie komórkowym… I oczywiście dla miłośników miejsc nieoczywistych, naznaczonych historią.

Odwiedzimy miejsce, które jest dość popularne wśród mieszkańców stolicy, bo jest i park, i fosa, i przedwojenne Forty Bema wraz z wieloma budynkami powojskowymi, które zostały wpisane do rejestru zabytków, a które nie są w żaden sposób zagospodarowane…  Jeśli pogoda pozwoli, będzie można pospacerować również po parku, nie musimy fotografować jedynie zniszczonych ścian… Najważniejsze, że znów się spotkamy, bo przecież lubimy się spotykać, czyż nie?

Poniżej parę zdjęć, które przybliżą Wam klimat tego miejsca…

  

Po plenerze poprosimy Was o przesłanie najlepszych zdjęć, jakie zrobicie. My wybierzemy z nich te, które uznamy za najlepsze z najlepszych i stworzymy z nich galerię na stronie taida.pl, którą ponadto udostępnimy na naszym firmowym FB.

Data i czas trwania:

 • Miejsce spotkania: ul. J. Waldorffa 39, Bemowo, Warszawa
 • Godzina spotkania: niedziela 21.01.2024 o godz. 10.00
 • Czas trwania: godz. 10.00-14.00
 • Spotkanie poplenerowe online: data do ustalenia,  ok. 2 godziny w aplikacji Google Meet. Podczas spotkania obejrzymy i omówimy Wasze wybrane zdjęcia.  Przed spotkaniem prześlemy Wam link na adresy mailowe. Nie trzeba ściągać żadnej aplikacji na komputer, wystarczy otworzyć link w przeglądarce i dołączyć do  spotkania.

 Prowadzenie:

Taida Tarabuła i Przemek Wierzchowski

  

Inwestycja:

50 zł/osobę

Płatne na miejscu gotówką

Co ze sobą zabrać:

 • aparat fotograficzny lub telefon z aparatem,
 • można wziąć statyw (dla osób, które nie lubią wysokiego ISO),
 • warto zabrać obiektywy typu rybie oko i latarki
 • wygodne ubranie i solidne obuwie, dostosowane do warunków pogodowych i opuszczonych miejsc…
 • dużo pozytywnej energii…

A tak wyglądają wybrane zdjęcia z poprzedniego spotkania urbeksowego:

      

Zdjęcia z pleneru:

Po plenerze będziemy czekali przez kilka dni na Wasze najlepsze fotografie. Z wybranych zdjęć stworzymy galerię na stronie taida.pl, którą udostępnimy na naszym firmowym FB.

 • Wysyłka zdjęć przez WeTransfer na adres foto@taida.pl lub przez mojego prywatnego Messengera tj. do Taida Tarabuła na FB
 • Prosimy, nie przysyłajcie zdjęć bezpośrednio na maila, ani przez GOOGLE Disk, ani inne dyski wirtualne!
 • Na zdjęcia czekamy do 23. stycznia, 2024, do północy.
 • Minimalny rozmiar zdjęcia – 1600 pikseli dłuższy bok.
 • Maksymalna liczba przesłanych zdjęć to 30 sztuk.
 • Zdjęcia mogą, ale nie muszą być poddane obróbce

Jak się zapisać:

Proszę wypełnić formularz poniżej. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się mailowo.

Tu możesz wpisać informacje dodatkowe: Czy już kiedyś u nas byłaś/byleś? Czy masz aparat lub może chcesz coś od nas wypożyczyć na czas pleneru?

Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła

 1. Organizator zastrzega prawo do zmian w programie imprezy fotograficznej oraz jej odwołania w przypadku niezgłoszenia się wystarczającej liczby Uczestników.
 2. O wprowadzonych zmianach lub odwołaniu wydarzenia Organizator powiadamia Uczestników drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu na kurs bądź telefonicznie.
 3. W przypadku odwołania wydarzenia Organizator w pierwszej kolejności proponuje Uczestnikowi inny możliwy termin, bądź uczestnictwo w innym organizowanym wydarzeniu, a w przypadku braku akceptacji przez Uczestnika, zobowiązany jest zwrócić uiszczoną przez Uczestnika opłatę za wydarzenie w terminie 14 (czternastu) dni od dnia wysłania przez Organizatora informacji o odwołaniu wydarzenia.

Polityka prywatności

Regulamin serwisu taida.pl

Kontakt:

Telefon: +48 691-945- 610
Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem lub dzwonić przez WhatsApp!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl