Warsztaty z Tomkiem Sikorą II

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie z mistrzem fotografii, Tomkiem Sikorą. Tym razem będziecie tworzyć reklamowe autoportrety, ale posmakujecie również fotografii ulicznej…

♥ Do kogo adresujemy te warsztaty?

Do osób, które znają podstawy obsługi aparatu i pragną fotografować w sposób oryginalny i twórczy, a także przeżyć wspaniałą fotograficzną przygodę z jednym z najwspanialszych polskich artystów fotografów.

♥ Warsztaty w prezencie?

Jeśli chcesz sprawić komuś prezent i wykupić voucher na te warsztaty, kliknij w obrazek

 vouchery

♥ Szczegóły organizacyjne:

 • Termin: 24-26. maja, 2024 (piątek-niedziela)
 • Miejsce: pracownia fotograficzna ul. Kozia 3/5, Warszawa (Stare Miasto)
 • Zajęcia odbywają się w piątek 18.00-21.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do ok. 18:00 z godzinną przerwą na lunch (ok. 12.30-13.30)
 • Liczba uczestników – max 12 osób
 • Nowa cena: 699 zł zamiast  999 zł    a dla naszych stałych klientów zniżka 50 zł

♥ Prowadzenie:

Tomek Sikora

Myślę, że Tomka Sikory nie trzeba Wam przedstawiać. Wśród wielu polskich fotografów to właśnie on się wyróżnia jako artysta  niebanalny, wysoce kreatywny, niekonwencjonalny, arcy-zdolny, nietuzinkowy,  zaangażowany i jeszcze wiele, wiele można by wymieniać… Znakomita kariera fotograficzna nie przeszkadza Tomkowi być człowiekiem wielkiego formatu, ogromnej kultury, skromności, ale i wyjątkowego poczucia humoru i otwartości na drugiego człowieka.

Jeśli tylko czujesz się gotowa/gotowy, zapisz się wypełniając poniższy formularz:

♥ O czym będą te warsztaty?

Część 0 – piątek – Wprowadzenie

opowieści Tomka o fotografii i fotografowaniu; przybliżenie zadań fotograficznych na weekend, w miarę możliwości czasowych – przegląd zdjęć przywiezionych przez uczestników

Część I – sobotaAutoportret w kontekście reklamy

Tematem będzie człowiek w fotografii użytkowej, reklamowej.  Realizacja tej części wymaga przyniesienia niedużego przedmiotu, który bardzo lubimy. Założeniem tej części warsztatów jest:

A – zrealizowanie własnego pomysłu na reklamę swojego ulubionego przedmiotu, który należy ze sobą przywieźć
B – budowanie świadomości na temat relacji zaistniałej na planie fotograficznym między fotografującym a fotografowanym. Uczestnicy będą pracowali w parach. Każdy uczestnik znajdzie się podczas sesji po obu stronach aparatu.

Przykładowe zdjęcia z innych edycji tych warsztatów u Tomka:

Część II – niedzielaFotografia uliczna  

Tak opisuje tę część sam twórca, Tomek Sikora:

„Fenomenem Fotografii jest zatrzymanie czasu, chwili, momentu, gestu trwającego zaledwie ułamek sekundy.  Zapisujemy coś, co umyka naszej uwadze w ciągłym rejestrowaniu wydarzenia okiem.  Obrazy w ilości nieskończonej nakładają się na siebie, gdy idziemy tłoczną ulicą Istambułu, Sao Paulo, Paryża, Sofii, Lwowa czy Warszawy.  Pamięć nie jest w stanie zarejestrować każdej klatki, elementu ciągłego obrazu. Mały aparat, na wysokości biodra, wytężona obserwacja tego, co się dzieje wokoło, koncentracja i zdolność przewidywania, a zwłaszcza refleks pozwala nam upolować ten moment jedyny, zatrzymać czas, kiedy człowiek przybiera szczególny  grymas zatarty w rzeczywistości przez to co się działo przed i dzieje po. Powstaje seria zdjęć ulicznych. Szczegółowa analiza tych obrazków przekonuje mnie raz jeszcze, że fotografia  nie jest odbiciem rzeczywistości. Jest natomiast kreatorem anegdot, które budujemy na podstawie relacji między poszczególnymi elementami obrazu. Na jednym zdjęciu pojawiają się nieznani sobie ludzie, którzy jednak, przez sam fakt zaistnienia w jednym kadrze tworzą pozorne, nie istniejące w rzeczywistości relacje. Szczegółowa analiza każdej fotografii, pozwoli nam na zbudowanie własnej, unikatowej anegdoty.” 

Przykładowe zdjęcia z innych edycji tych warsztatów u Tomka:

♥ Cena zawiera:

 • Udział w warsztatach,
 • Kawę, herbatę, wodę mineralną i przekąski (podczas zajęć w pracowni)
 • Swobodny dostęp do wyposażenia pracowni, wraz ze studyjnym sprzętem oświetleniowym
 • Użyczenie aparatu fotograficznego z obiektywem (w razie braku własnego) i drobnego osprzętu do realizacji ćwiczeń
 • Pamiątkowy certyfikat ukończenia kursu w postaci pliku do ewentualnego wydruku
 • Rabat na wybrane imprezy fotograficzne oferowane przez Taida.pl
 • Kartę rabatową (15%) na usługi fotograficzne w firmie Foto-Relax w Warszawie

♥ Zapisy, opłaty, rezygnacje:

 • Proszę, wypełnij poniższy formularz,
 • Jeśli kupujesz warsztaty dla innej osoby, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym,
 • Zaznacz, jeśli chcesz otrzymać plik z voucherem i/lub fakturę,
 • Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem (jeśli w ciągu 3 dni potwierdzenie nie dotrze, sprawdź najpierw SPAM, ewentualnie daj nam znać, bywa że maile  trafiają w kosmos…. :()
 • W ciągu 3 dni roboczych od zgłoszenia wpłać  I ratę w wysokości 300 zł, II ratę  399zł możesz wpłacić najpóźniej w pierwszym dniu warsztatów gotówką lub przelewem na konto,
 • Dane do wpłat: TAIDA, Taida Tarabuła, PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156
 • W treści przelewu wpisz „Warsztaty z Tomkiem Sikorą” oraz podaj imię i nazwisko uczestnika 
 • Na kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów otrzymasz od nas dodatkowy e-mail z informacjami organizacyjnymi, przeczytaj uważnie, jak do nas dotrzeć…
 • W przypadku rezygnacji z udziału w kursie na 3 dni przed datą jego rozpoczęcia nie zwracamy zaliczki, chyba że znajdziesz inną osobę na swoje miejsce

♥ Co należy zabrać ze sobą na warsztaty?

 • Wskazane jest posiadanie aparatu cyfrowego (lustrzanki, kompaktu lub bezlusterkowca), ale może być nawet smartfon. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu fotograficznego, możemy Ci udostępnić aparat wraz z obiektywem na czas trwania warsztatów  bez żadnych dodatkowych opłat.
 • Zabierz ze sobą laptopa lub tablet, by móc zgrywać i ewentualnie edytować zdjęcia. Przyda się również pen-drive lub zewnętrzny dysk. Jeśli nie masz możliwości przywiezienia komputera, świat się nie zawali, skorzystasz z naszego
 • Na sobotę weź ze sobą KONIECZNIE dowolny nieduży rekwizyt, który bardzo lubisz i  który Cię w jakiś sposób opisuje – będzie on niezbędny do realizacji zadania!
 • Możesz zabrać ze sobą również swoje portfolio, czy wcześniejsze prace do oceny
 • Przede wszystkim przywieź siebie z pozytywną energię i chęć do pracy i zabawy 🙂

A tutaj parę zdjęć z pierwszych warsztatów, na których gościliśmy Tomka:

Czy teraz się zapiszesz?

♥ Zapoznaj się z naszym Regulaminem i z  Polityką Prywatności

Telefon: +48 691-945-610

E-mail: foto@taida.pl