Urbex w Żyrardowie

Po dwóch fotograficznych plenerach na dawnych kolejowych terenach Warszawy,  zapraszamy Was na URBEX do Żyrardowa… Szczegóły poniżej:

Będzie to trzeci z serii plenerów urbeksowych, jakie ostatnio dla Was organizujemy. Plener jest przeznaczony dla wszystkich, które już fotografują, ale też dla każdego, kto chce się zaprzyjaźnić z aparatem fotograficznym, nawet tym, który ma  w swoim telefonie komórkowym… I oczywiście dla miłośników miejsc nieoczywistych, naznaczonych ciekawą historią.

Będziemy eksplorować podwarszawski Żyrardów, miasto dwóch barw – czerwonej (bo całe niemal pozostało ceglane) i błękitnej (bo taki kolor mają kwiaty lnu, a ten dla Żyrardowa był podstawą rozwoju). Żyrardów to miejscowość, w której bujnie rozwijał się przemysł przędzalniczy. Całe ceglane miasto, wraz z fabryką lnu, domami robotników, klimatycznymi podwórkami, wszystko to przetrwało różne zakręty historii i stanie się dla nas scenerią fotograficznych poszukiwań.

Poniżej kilka zdjęć, które przybliżą Wam klimat tych miejsc…

      

Podczas pleneru będziemy chcieli odwiedzić Muzeum Lniarstwa, osiedla robotnicze z domami z czerwonej cegły wraz z niezwykłymi, klimatycznymi podwórkami z innej epoki. Przez cały czas będziemy Wam towarzyszyć i służyć radą w sprawach fotograficznych, postaramy się pokazać nieco prostych technik jak robić zdjęcia nie tylko dokumentalne…

Chcesz się zapisać? Przejdź do Formularza Zgłoszeniowego na dole strony!

Po plenerze będziecie mogli przesłać do nas najlepsze zdjęcia, jakie zrobicie. My wybierzemy z nich te, które uznamy za najlepsze z najlepszych i stworzymy z nich galerię na stronie taida.pl, którą ponadto udostępnimy na naszym firmowym FB.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia galerii z dwóch naszych pierwszych plenerów urbeksowych w Warszawie z listopada 2022 (wystarczy kliknąć w zdjęcia):

   

Data i czas trwania:

 • plener: 21. stycznia, 2023 (sobota), godz. 10.00-15.00 – około 5 godzin lub nieco dłużej, zależnie od Waszych chęci
 • spotkanie poplenerowe: data do ustalenia, spotkanie on-line ok. 2 godziny w aplikacji Google Meet, podczas którego zostaną zaprezentowane i omówione wybrane zdjęcia uczestników. Uczestnicy pleneru otrzymają link do spotkania na adresy mailowe. Nie trzeba ściągać aplikacji na komputery, wystarczy otworzyć link w przeglądarce.

 Prowadzenie:

Taida Tarabuła

Przemek Wierzchowski

Inwestycja:

110 zł/osobę, a dla osób, które były u nas na dowolnym kursie lub warsztatach zniżka 10 zł

Płatne na miejscu gotówką lub przelewem na konto TAIDA, Taida Tarabuła, ul. Kozia 3/5, 00-070 Warszawa, PKO BP Nr 74 1020 1169 0000 8202 0122 7156. W tytule wpłaty proszę wpisać „Plener Żyrardów”

Co ze sobą zabrać:

 • aparat fotograficzny lub telefon z aparatem,
 • można wziąć statyw (dla osób, które nie lubią wysokiego ISO),
 • ciepłe ubranie i wygodne buty,
 • dużo pozytywnej energii…

Miejsce zbiórki:

Plac Jana Pawła II, przy kościele 🙂 – TUTAJ link do miejsca spotkania na Google Maps.

Dojazd:

Samochodem z Warszawy trasą S8 na Wrocław, zjazd w Radziejowicach na Żyrardów lub autostradą A2 na Poznań, zjazd na węźle Wiskitki, podróż trwa niecałą godzinę.

Pociągiem ze stacji Warszawa Śródmieście, np. o 8.37, przyjazd o 9.33 lub ze stacji Warszawa Centralna o 8.45, przyjazd 9.27

Zdjęcia z pleneru:

Po plenerze będziemy czekali przez kilka dni na Wasze najlepsze fotografie. Z wybranych zdjęć stworzymy galerię na stronie taida.pl, którą udostępnimy na naszym firmowym FB.

 • Wysyłka zdjęć WYŁĄCZNIE przez WeTransfer na adres foto@taida.pl lub przez mojego prywatnego Messengera tj. do Taida Tarabuła na FB
 • Prosimy, nie przysyłajcie zdjęć bezpośrednio na maila, ani przez GOOGLE Disk, ani inne dyski wirtualne!
 • Na zdjęcia czekamy do 27. stycznia, 2023, do godz. 20.00.
 • Minimalny rozmiar zdjęcia – 1600 pikseli dłuższy bok.
 • Maksymalna liczba przesłanych zdjęć to 25 sztuk.
 • Zdjęcia mogą być poddane obróbce

Jak się zapisać:

Proszę wypełnić formularz poniżej. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuję się z Państwem  mailowo.

Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła

Polityka prywatności

Kontakt:

Telefon: +48 691-945- 610 Bardzo proszę wybierać nr z prefiksem!!!! Nie zawsze jestem w Polsce…
E-mail: foto@taida.pl