Wyprawa fotograficzna na Kubę

To już nasza trzecia wyprawa fotograficzna na Kubę. Turkusowo-niebieskie Morze Karaibskie, Cuba Libre, salsa i piaszczyste plaże. Jeśli chcesz zatopić się w klimacie wyspy, zobaczyć kolonialną architekturę Hawany, kolorowe uliczki Trinidadu, pierwotne uroki El Nicho  – przyłącz się do nas. To tylko wybrane atrakcje podczas naszej wyprawy. Chcemy zobaczyć prawdziwą Kubę i prawdziwych Kubańczyków. Dlatego nie zabierzemy Cię do kurortów takich jak Varadero.  Z nami przeżyjesz Prawdziwą Przygodę!

Do kogo kierujemy wyprawę?

Wyprawa jest przeznaczona dla wszystkich fotografujących, niezależnie od stopnia zaawansowania.

be11

Zobacz galerię z naszej wyprawy w 2011r.

jol28a

Zobacz galerię z naszej wyprawy w 2013 r.

 

Planowany program wyprawy (szczegółowy program wysyłamy na maila)

Tym razem po przyjeździe do Hawany  polecimy liniami lokalnymi na wschód wyspy. Zobaczymy Santiago de Cuba i najstarsze miasto na Kubie Baracoa, przejedziemy się południowym wybrzeżem nad Morzem Karaibskim. Potem pojedziemy do bajkowo pięknego Trinidadu, odwiedzimy też Cienfuegos i stareńką fabrykę produkcji cygar. Popłyniemy łodziami po jeziorze w pięknym Parku Narodowym El Nicho. Zwiedzimy Hawanę i Cojimar, wioskę Ernesta Hemingwaya. Zobaczymy prawdziwą Kubę. Podczas pobytu będziemy jeździli klimatyzowanym busem z kierowcą. Nocować będziemy w tzw. casas particulares, czyli prywatnych domach, które mają licencję na przyjmowanie gości. Często będą to tradycyjne, piękne kolonialne domy. Noclegi w pokojach dwu, maksymalnie 3-osobowych. Żywić będziemy się głównie w tych samych miejscach, gdzie będą noclegi, choć czasem w restauracjach.

Kwestie organizacyjne:

  • termin: 23. stycznia-7. lutego, 2016r. Konkretne terminy są uzależnione od atrakcyjności biletów lotniczych (+/- kilka dni od podanych terminów).
  • prowadzenie: Taida Tarabuła i Przemek Wierzchowski
  • liczba uczestników: 5-8 osób
  • warto zabrać: pieniądze w EURO (nie warto brać dolarów amerykańskich), wygodne buty, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, specjalny adapter do prądu (na Kubie typowe napięcie w gniazdkach to 110V, rzadko 220V), drobne upominki, najlepiej mydełka, leki, gadżety reklamowe itp
  • waluta: na Kubie funkcjonują dwie waluty – 1) peso kubańskie PESO NACIONALE (CUP) czyli podstawowa waluta dla mieszkańców Kuby i 2) peso wymienialne PESO CONVERTIBLE (CUC) czyli waluta dla turystów; relacja CUP do CUC to 25:1; relacja EUR do CUC to 1:1,27

Inwestycja:

9 990 zł
Podana cena obejmuje udział w imprezie, konsultacje fotograficzne, spotkania organizacyjne przed wyjazdem, koszt przelotu na Kubę i z powrotem, koszt przelotu z Hawany do Baracoa liniami lokalnymi, koszt wynajmu i ubezpieczenia samochodów na Kubie, koszt paliwa i przejazdów autobusami oraz taksówkami, koszt noclegów i wyżywienia w casas particulares (kwatery prywatne) – wyżywienie obejmuje śniadania i obiadokolacje, koszt wejść do parków i muzeów oraz opłaty za fotografowanie, spotkanie po powrocie wraz z pokazami i omówieniem zdjęć.

Cena nie obejmuje kosztów ubezpieczenia, kosztów wiz/karty turysty (ok. 22€), opłaty lotniskowej 25 CUC, wydatków własnych.

Zapisy:

prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Miejsce na wyprawie rezerwuje wpłata zaliczki  w wysokości 3500 zł na konto, najpóźniej do 15 września 2015 r. W treści przelewu wpisz „Kuba”. Pozostałą część kwoty można wpłacić przelewem lub gotówką do 31 grudnia 2013 r. W przypadku rezygnacji z udziału w wyprawie na 30 dni przed jej rozpoczęciem nie zwracamy zaliczki.

Po zakończeniu wyprawy uczestnicy otrzymują:

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu i do odwołania wyprawy. W przypadku odwołania wyprawy zwracamy uczestnikom wpłacone pieniądze.
Uczestnictwo w warsztatach, plenerach i kursach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestników (wyłącznie w celu ich organizacji), a także na nieodpłatną publikację wybranych fotografii uczestników powstałych podczas warsztatów, kursów, plenerów na stronach internetowych oraz materiałach reklamujących TAIDA, Taida Tarabuła.

Zapisz się

[easy_contact_forms fid=12]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *